VALKEAKOSKI SDP KUNTAVAALIEHDOKKAAT 2021

Etusivu

81. Antila-Dagnaud Ilona, valtiotieteiden maisteri, lähihoitaja
82. Bergmann Pentti, eläkeläinen, diplomi-insinööri
83. Blomster Olli, lähihoitaja
84. Eloranta Erja, terveydenhoitaja
85. Eteläniemi Erkki, eläkeläinen, sähköteknikko
86. Gyllenbögel Eeva, eläkeläinen, kouluttaja
87. Heikkinen Hannu, myyntipäällikkö
88. Helenius Kari, tarkastaja, pääluottamusmies
89. Hupanen Pentti, eläkeläinen, autonkuljettaja
90. Hänninen Pia, järjestösihteeri
91. Ilomäki Eeli, yrittäjä
92. Ilovuori Sari, työllisyyspalveluiden johtaja
93. Itkonen Marko, nuorisodiakoni/yhteisötaiteilija, sosionomi YAMK
94. Jokinen Hannu, eläkeläinen, autonkuljettaja
95. Järvinen Pekka, eläkeläinen, liikuntapaikkamestari
96. Kaheinen-Niska Mervi, eläkeläinen, viestiasentaja
97. Kivinen Jyrki, asentaja
98. Koivuranta Taina, elintarviketyöntekijä
99. Kumlander Joni, sosiaalikuraattori
100. Laaksonen Jarno, tilitoimistoyrittäjä
101. Laitila Tuuli, Master of Science, YTM
102. Latosaari Petri, autonkuljettaja
103. Leppälä Kari, terittäjä, pääluottamusmies
104. Leppänen Janika, opiskelija
105. Luukka Hannu, eläkeläinen, paperityöläinen
106. Nevala Marko, eläkeläinen, sekatyömies
107. Nieminen Niina, osastonsihteeri
108. Nikkilä Maire, eläkeläinen, siistijä
109. Niskanen Marja-Leena, eläkeläinen, asiakasneuvoja
110. Notkola Juha (sit.), työsuojeluvaltuutettu, logistiikkatyöntekijä
111. Nuutinen Sami, elintarviketyöntekijä, Ay liikkeen ilmastomies
112. Pikkanen Petra, kehittämisasiantuntija, kevytyrittäjä
113. Pulla-Savolainen Sari, sairaanhoitaja AMK
114. Rautanen Ramona, nuoriso- ja yhteisöohjaaja opiskelija
115. Saarinen Aulis, eläkeläinen, opetusneuvos, rehtori
116. Sahala Valtteri, luokanopettaja, kasvatustieteiden maisteri
117. Salmi Tarja (sit.), varhaiskasvatuksen lastenhoitaja, lähihoitaja, JHL varhaiskasvatuksen luottamusmies
118. Salminen Kai, eläkeläinen, ryhmäpäällikkö
119. Selimaa Janne, valimotyöntekijä
120. Seppälä Ilkka, kirvesmies
121. Slawuta Sari, apulaisrehtori, kasvatustieteiden maisteri
122. Suokas Niko, lähihoitaja
123. Takku Tapio, koneenhoitaja, työsuojeluvaltuutettu
124. Tuominen Petri, vahtimestari/kevytyrittäjä
125. Uravuori Anne, sairaanhoitaja AMK