SDP VALKEAKOSKI KUNTAVAALIEHDOKKAAT

1. Antila-Dagnaud Ilona, valtiotieteiden maisteri, lähihoitaja
2. Bergmann Pentti, eläkeläinen, diplomi-insinööri
3. Blomster Olli, lähihoitaja
4. Eloranta Erja, terveydenhoitaja
5. Eteläniemi Erkki, eläkeläinen, sähköteknikko
6. Gyllenbögel Eeva, eläkeläinen, kouluttaja
7. Heikkinen Hannu, myyntipäällikkö
8. Helenius Kari, tarkastaja, pääluottamusmies
9. Hupanen Pentti, eläkeläinen, autonkuljettaja
10. Hänninen Pia, järjestösihteeri
11. Ilomäki Eeli, yrittäjä
12. Ilovuori Sari, työllisyyspalveluiden johtaja
13. Itkonen Marko, nuorisodiakoni/yhteisötaiteilija, sosionomi YAMK
14. Laitila Tuuli, Master of Science, YTM
15. Jokinen Hannu, eläkeläinen, autonkuljettaja
16. Järvinen Pekka, eläkeläinen, liikuntapaikkamestari
17. Kaheinen-Niska Mervi, eläkeläinen, viestiasentaja
18. Kivinen Jyrki, asentaja
19. Koivuranta Taina, elintarviketyöntekijä
20. Kumlander Joni, sosiaalikuraattori
21. Laaksonen Jarno, tilitoimistoyrittäjä
22. Latosaari Petri, autonkuljettaja
23. Leppälä Kari, terittäjä, pääluottamusmies
24. Leppänen Janika, opiskelija
25. Luukka Hannu, eläkeläinen, paperityöläinen
26. Nevala Marko, eläkeläinen, sekatyömies
27. Nieminen Niina, osastonsihteeri
28. Nikkilä Maire, eläkeläinen, siistijä
29. Niskanen Marja-Leena, eläkeläinen, asiakasneuvoja
30. Notkola Juha (sit.), työsuojeluvaltuutettu, logistiikkatyöntekijä
31. Nuutinen Sami, elintarviketyöntekijä, Ay liikkeen ilmastomies
32. Pikkanen Petra, kehittämisasiantuntija, kevytyrittäjä
33. Pulla-Savolainen Sari, sairaanhoitaja AMK
34. Rautanen Ramona, nuoriso- ja yhteisöohjaaja opiskelija
35. Saarinen Aulis, eläkeläinen, opetusneuvos, rehtori
36. Sahala Valtteri, luokanopettaja, kasvatustieteiden maisteri
37. Salmi Tarja (sit.), varhaiskasvatuksen lastenhoitaja, lähihoitaja, JHL varhaiskasvatuksen luottamusmies
38. Salminen Kai, eläkeläinen, ryhmäpäällikkö
39. Selimaa Janne, valimotyöntekijä
40. Seppälä Ilkka, kirvesmies
41. Slawuta Sari, apulaisrehtori, kasvatustieteiden maisteri
42. Suokas Niko, lähihoitaja
43. Takku Tapio, koneenhoitaja, työsuojeluvaltuutettu
44. Tuominen Petri, vahtimestari/kevytyrittäjä
45. Uravuori Anne, sairaanhoitaja AMK
46. Vallius Tuula, sairaanhoitaja AMK

Kommentit

Jätä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *