Sääksmäen Työväenyhdistys vahvisti syyskokouksessa johtokuntaansa

Sääksmäen Työväenyhdistys ry

 

Sääksmäen Työväenyhdistys valitsi syyskokouksessaan entiset puheenjohtajat ja johtokunnan, vaikka jälkimmäistä vahvistettiin yhdellä uudella jäsenellä.

Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa Pentti Hupanen ja varapuheenjohtajana Toivo Lehtonen. Johtokuntaan valittiin Seppo Heinonen, Maija Lamberg, Vilho Lehtinen, Eine Lehtonen, Hannu Luukka, Erkki Rantanen, Ilkka Seppälä, Tiina Seppälä, Erkki Talikka sekä uutena jäsenenä Jorma Karvonen. Varajäseninä jatkavat Anja Hynynen, Veikko Metsävuori ja Irja Rautell.

Toiminnantarkastajina jatkavat Veikko Takku ja Ilpo Salminen sekä varatoiminnantarkastajina Irja Leino ja Pia Hänninen.

Yhdistyksen opintosihteerinä jatkaa edelleen Maija Lamberg. Piirikokousedustajiksi valittiin Ilkka Seppälä ja Toivo Lehtonen sekä
varalle Eine Lehtonen ja Hannu Luukka. Lisäksi yhdistyksen puheenjohtaja Pentti Hupanen edustaa piirikokouksessa Sos. Dem. Kunnallisjärjestöä.

Työväenyhdistyksen edustajiksi Valkeakosken seudun opintojärjestöön valittiin Pentti Hupanen, Maija Lamberg, Veikko Metsävuori ja Jorma Karvonen. Asunto Oy Innalantie 9 yhtiökokousedustajana jatkaa Pentti Hupanen ja varalla Irja Leino. Valkeakosken Osuuspankin osuuskunnan kokousedustajana yhdistyksestä on Pentti Hupanen. Valkeakosken Sos. Dem. Kunnallisjärjestön edustajistoon valittiin Pentti Hupanen, Toivo Lehtonen, Ilkka Seppälä, Tiina Seppälä ja varalle Vilho Lehtinen sekä Hannu Luukka.

Vuoden 2014 toimintasuunnitelman mukaan Sääksmäen Työväenyhdistys pyrkii vaikuttamaan kunnalliseen päätöksentekoon Sos. Dem kunnallisjärjestön kautta. Yhdistyksen edustajat kunnallisissa luottamustehtävissä pyrkivät pitämään yhteyttä muihin jäseniin ja osallistumaan yhdistyksen ja kunnallisjärjestön tilaisuuksiin. Vaalityössä vuoden 2014 aikana on EU-vaalit toukokuussa ja Seurakuntavaalit marraskuussa.

Uusi johtokunta valitsi järjestäytymiskokouksessaan uudeksi jäsenasioiden hoitajaksi Jorma Karvosen. Muilta osin johtokunnan entiset toimihenkilöt jatkavat tehtävissään.

Johtokunta 2014
Johtokunta 2013

Kommentoi